EnerGO

EnerGO baner KV 390x380pxGrupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej.

Aż 34% energii sprzedanej przez Grupę pochodziło ze źródeł odnawialnych – to najwięcej spośród wszystkich dużych polskich firm energetycznych. Podstawowa działalność Grupy obejmuje wytwarzanie, dystrybucję oraz obrót energią elektryczna. Firma posiada ponad 3 mln klientów, wśród których znajdują się zarówno gospodarstwa domowe jak i przedsiębiorstwa.

Grupa Energa jest pionierem w popularyzacji niskoemisyjnych środków transportu w Polsce. Pierwszy projekt uruchomienia stacji ładowania pojazdów elektrycznych sięga 2015 roku, kiedy do pierwszego punktu ładowania zlokalizowanego przy Olivia Business Center dołączyły dwa kolejne na stacjach LOTOS w Gdyni i Gdańsku.

Dzisiaj sieć liczy siedem takich terminali zlokalizowanych w dogodnych punktach Trójmiasta i posiadamy dalsze plany jej rozwoju. Dzięki inwestycji we własną sieć ładowania pojazdów elektrycznych, Energa pozyskała wiedzę na temat sposobów i preferencji użytkowania samochodów elektrycznych przez mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu, a jej użytkownicy zyskali miejsce do darmowego ładowania swoich pojazdów. Naturalnym krokiem rozwoju elektromobilności przez Grupę było rozpoczęcie w kwietniu 2017 roku projektu carsharingowego. Usługa czasowego wynajmu samochodów od Energi, jest pierwszą, w której dostępne są jedynie auta elektryczne. W początkowej fazie, projekt skierowany do firm - rezydentów kompleksu biurowego Olivia Business Centre, mieszczącym około 200 firm zatrudniających ponad 5 tysięcy osób. Jesienią ubiegłego roku Grupa Energa wprowadziła dedykowane klientom biznesowym kompleksowe oferty „EnerGO! Stacja ładowania” oraz „EnerGO! Usługa operatorska”.

Pierwszy z pakietów zawiera usługi audytu instalacji energetycznej, dostawania jej do potrzeb punktu ładowania oraz dostawę montaż i uruchomienie terminala. W ramach drugiej oferty przedsiębiorcy mogą skorzystać natomiast m. in. z serwisowania terminala, obsługi użytkowników końcowych stacji ładowania oraz usługi raportowania. Spółka oferuje także jednostkom samorządowym kompleksową współpracę w zakresie opracowania, wdrożenia i realizacji programu elektromobilności.

Oprócz doskonałej współpracy z władzami Trójmiasta, Energa podpisała listy intencyjne dotyczące rozwoju elektromobilności m.in. w Toruniu i Tczewie. W październiku 2016 roku wraz z PGE, Eneą i Tauronem Energa powołała spółkę celową ElectroMobility Poland SA, której zadaniem jest opracowanie koncepcji polskiego samochodu elektrycznego. Warto zauważyć także, że poprzez elektromobilność Grupa Energa angażuje się w walkę ze smogiem. Od stycznia 2018 roku, Energa wdraża pierwszą ofertę dla gospodarstw domowych opartą o tzw. taryfę antysmogową – „Noc pełna energii”.

Nowa oferta zakłada obniżkę ceny energii elektrycznej i opłaty dystrybucyjnej między godziną 22 a 6, dla energii dodatkowo zużytej w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Oznacza to, że klient, który zdecyduje się przykładowo na ładowanie w nocy elektrycznego auta w domu lub wymianę starego, wysokoemisyjnego pieca na nowoczesny, ekologiczny piec akumulacyjny, i w związku z tym jego zużycie prądu w strefie nocnej wzrośnie, to za zużytą dodatkową energię w nocy zapłaci 64 % mniej niż w taryfie podstawowej.

Nowa oferta ma zachęcić klientów do aktywnego włączania się w akcję przeciwdziałania zanieczyszczaniu środowiska w Polsce przynosząc im jednocześnie wymierne korzyści.

www.energa.pl

 

 

 

Box zaproszenie do VI edycji