Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o.

logo kzl nowe grupaKolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. to spółka należąca do Grupy PKP Informatyka. W tym roku obchodzi 166 lat działalności. Firma dostarcza rozwiązania systemowe w zakresie systemów poboru opłat (parkomaty, biletomaty, system parkingów zamkniętych), systemów dynamicznej informacji pasażerskiej, systemów łączności dyspozytorskiej oraz systemów pokładowych dla komunikacji publicznej.

Urządzenia dostarczane przez KZŁ Bydgoszcz powstają w oparciu o własne know-how w zakresie mechaniki, elektroniki i oprogramowania.

Najnowszym produktem Spółki są stacje ładowania pojazdów elektrycznych EV, które na wprost wpisują się w politykę elektromobilności. Kolejowe Zakłady Łączności sukcesywnie poszerzają swoją ofertę. W ostatnim czasie Spółka zaprezentowała aż pięć nowych produktów dedykowanych na różne rynki: W roku 2017r. Kolejowe Zakłady Łączności wprowadziły na rynek innowacyjną stację ładowania pojazdów elektrycznych, wyposażoną w moduł rozliczeniowy z możliwością płatności kartą.

Rozwiązanie to zostało zaprezentowane jako pierwszy polski produkt o takiej funkcjonalności. Ponadto Spółka cały czas rozwija tą grupę produktową o dodatkowe rozwiązania dedykowane do zastosowań wewnętrznych, przydomowych i komercyjnych. Spółka KZŁ Bydgoszcz oferuje obecnie 3-fazowe stacje ładowania Eco Moto do pojazdów elektrycznych o mocy 22kW, które umożliwiają dołączenie modułów stałoprądowych o mocy 50kW, tzw. modułów szybkiego ładowania. Kolejowe Zakłady Łączności przykładają wysoką wagę dla warunków pracy i bezpieczeństwa jej wykonywania czego potwierdzeniem jest dwukrotne uzyskanie srebrnego wyróżnienia w międzynarodowym, niezależnym rankingu dostawców EcoVadis badającym m.in. społeczną odpowiedzialność biznesu, warunki pracy i dbanie o pracowników.

 

 

 

Box zaproszenie do VI edycji