EkoHerba

EkoHerba big logo 269x300Firma EkoHerba to rodzinna firma zielarska założona przez Eugeniusza Sidoruka, pasjonata zielarstwa i pioniera przemysłu zielarskiego na terenie Podlasia. Obecnie prowadzi ją syn – Karol Sidoruk. Położona na skraju Puszczy Białowieskiej, zajmuje się skupem i sprzedażą surowców pochodzących przede wszystkim ze stanu naturalnego i plantacji ekologicznych, z terenów Zielonych Płuc Polski (oprócz Puszczy Białowieskiej to tereny Kurpii, Warmii i Mazur), a także upraw konwencjonalnych. Szczególne znaczenie ma obszar Puszczy Białowieskiej, skąd pochodzi 90 procent asortymentu EkoHerby.

Charakteryzuje go lokalny mikroklimat, nadający rosnącym tu ziołom wyjątkowo lecznicze właściwości. Wpływa również na występowanie gatunków, które nie rosną w innych rejonach Polski, m. in. trawa żubrówka oraz bukwica lekarska. Produkty EkoHerby służą do bezpośredniego spożycia, jak również znajdują szerokie zastosowanie w branży zdrowotnej i kosmetycznej.

EkoHerba jest firmą działającą w zgodzie z naturą. Prowadzą ją specjaliści i jednocześnie pasjonaci, którzy potrafią dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. Dlatego motto firmy „Odkryj swoją Naturę” odnosi się zarówno do uroków naszej przyrody, jak i natury człowieka.

EkoHerba ma w ofercie łącznie ponad 200 gatunków ziół, w tym owoców, kwiatów i grzybów prozdrowotnych, o zastosowaniu spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, spirytusowym oraz jako karmy dla zwierząt.

 

 

 

Box zaproszenie do VI edycji