BARLINEK

barlinek ekoinspiracjaTroska o środowisko i postawa proekologiczna są nadrzędnymi wartości naszej marki. Barlinek jest nierozerwalnie związany ze środowiskiem naturalnym. To w naturze znajdujemy inspiracje, to z niej pozyskujemy surowiec do produkcji i to w trosce o nią realizujemy bogaty program działań proekologicznych. Od 2000 roku realizujemy autorski program „1 za 1”.

Za każdą sprzedaną paczkę Deski Barlineckiej finansujemy zakup jednej sadzonki, dzięki temu „Las Klientów Barlinka” liczy już 13 mln drzew. Akcję prowadzimy w Polsce, Rumunii i na Ukrainie. Współfinansujemy program przywracania populacji nadrzewnej sokoła wędrownego.

Dzięki podjętym działaniom w ciągu ostatnich lat udało się przywrócić lasom aż 55 tych pięknych ptaków. Sędziwy dąb Bartek to najsłynniejszy polski pomnik przyrody, dlatego przeznaczamy środki finansowe na jego renowację. Surowiec do produkcji pozyskujemy jedynie z obszarów objętych odpowiedzialną gospodarka leśną, co potwierdza prestiżowy certyfikat organizacji Forest Stewardship Council®.

 

 

 

Box zaproszenie do VI edycji