Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawa S.A.

logo main MPWIKMiejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawa S.A. każdego dnia dostarcza ponad 330 milionów litrów smacznej i czystej wody mieszkańcom aglomeracji warszawskiej.
Mamy 130 lat tradycję. Eksploatujemy ponad 3400 km sieci wodociągowej oraz sieć kanalizacyjną podobnej długości. Dzięki skomplikowanemu systemowi filtracji i ciągłym badaniom mamy pewność, że warszawska kranówka jest zawsze najwyższej jakości. Zmodernizowana i ciągle rozbudowywana sieć kanalizacyjna zapewnia mieszkańcom komfort i oszczędności.

Ekologia i ochrona środowiska to nasze priorytety. Od ponad jedenastu lat prowadzimy autorskie warsztaty edukacyjne dla dzieci. uczniów szkół z całej aglomeracji warszawskiej. Podczas warsztatów zapraszamy do serca zakładów, na co dzień niedostępnych dla odwiedzających. Podczas zajęć opowiadamy skąd się bierze woda w kranie i dlaczego trzeba ją oszczędzać. Wspólnie odkrywamy jak dbać o środowisko naturalne, a dzięki dobrej zabawie dzieci i młodzież chętnie biorą udział w organizowanych przez nas doświadczeniach.

Poznaj wyróżniony projekt „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”
Czytaj więcej…

TAURON Polska Energia S.A.

tauron logo promocyjne pionoweTAURON Polska Energia S.A. jest spółką dominującą w Grupie TAURON – jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem własnym w wysokości około 16 miliardów złotych oraz zatrudniającym około 25 tysięcy pracowników.

Przynależność do grona największych firm nie tylko w południowej Polsce, ale także w całym kraju, zobowiązuje. Z tego względu Grupa TAURON od lat wielką wagę przykłada do działań z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.

Działamy w oparciu o strategię nastawioną na poszanowanie środowiska naturalnego. Inwestujemy w projekty na rzecz ochrony środowiska. Efektywnie gospodarujemy zasobami. Edukujemy otoczenie w zakresie ekologii i ochrony środowiska.
Poznaj wyróżniony projekt „Oddychaj Powietrzem”
Czytaj więcej…

Grupa Górażdże

Gorazdze logo

Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce producentów betonu towarowego i kruszyw. Spółką macierzystą Grupy Górażdże jest firma Górażdże Cement SA, największy w kraju producent cementu. W połowie lat 90. spółka rozpoczęła inwestowanie w przedsiębiorstwa działające na polskim rynku materiałów budowlanych. W efekcie tych działań Górażdże funkcjonują dziś na rynku jako grupa powiązanych kapitałowo spółek zajmujących się kompleksową produkcją cementu, betonu i kruszyw. Działalność Grupy Górażdże obejmuje trzy linie biznesowe: Górażdże Cement, Górażdże Beton, Górażdże Kruszywa.

Spółki Grupy Górażdże to dynamiczne i nowocześnie zarządzane firmy, które umiejętnie łączą rozwój rynkowy i technologiczny z troską o ochronę środowiska i społeczną odpowiedzialnością.

Idea zrównoważonego rozwoju jest niezwykle ważnym elementem strategii biznesowej Grupy Górażdże i koncernu HeidelbergCement. Opieramy naszą działalność na trzech filarach zrównoważonego rozwoju: środowiskowym, społecznym i ekonomicznym. Nieustannie pracujemy nad minimalizowaniem naszego oddziaływania na środowisko i rozsądnie gospodarujemy naturalnymi zasobami, które stanowią podstawę naszej działalności ekonomicznej.

Grupa Górażdże realizuje też wiele inicjatyw popularyzujących walory przyrodnicze terenów kopalni. Jedną z nich jest organizowany co dwa lata konkurs przyrodniczy „Quarry Life Award”, skierowany do środowisk akademickich oraz stowarzyszeń i organizacji ochrony przyrody.

Poznaj wyróżniony projekt „Quarry Life Award”
Czytaj więcej…

3M Poland

3m ekoinspiracjaJako korporacja amerykańska od wielu lat wdrażamy projekty redukujące zanieczyszczenie środowiska (tak zwane projekty 3P) jak i promujemy idee zrównoważonego rozwoju. Szandarowym projektem 3M w zakresie zrównoważonego rozwoju jest realizowany z sukcesem od 1975 r. globalny program 3P (Pollution Prevention Pays / Zapobieganie Zanieczyszczeniom Się opłaca). Jego celem jest wyeliminowanie zanieczyszczeń u źródła ich wytwarzania poprzez przeformułowanie i modyfikację procesów, przeprojektowanie urządzeń lub odzysk i ponowne wykorzystanie materiałów odpadowych. Dzięki programowi 3P od 1975 roku 3M zaoszczędziła globalnie około 1,9 miliarda dolarów i zapobiegła emisji prawie 1,9 miliona ton zanieczyszczeń. W Polsce 3M zaoszczędziła ponad 22 miliony dolarów i zapobiegło emisji ponad 5 tysięcy ton zanieczyszczeń.

BARLINEK

barlinek ekoinspiracjaTroska o środowisko i postawa proekologiczna są nadrzędnymi wartości naszej marki. Barlinek jest nierozerwalnie związany ze środowiskiem naturalnym. To w naturze znajdujemy inspiracje, to z niej pozyskujemy surowiec do produkcji i to w trosce o nią realizujemy bogaty program działań proekologicznych. Od 2000 roku realizujemy autorski program „1 za 1”.

Za każdą sprzedaną paczkę Deski Barlineckiej finansujemy zakup jednej sadzonki, dzięki temu „Las Klientów Barlinka” liczy już 13 mln drzew. Akcję prowadzimy w Polsce, Rumunii i na Ukrainie. Współfinansujemy program przywracania populacji nadrzewnej sokoła wędrownego.

Dzięki podjętym działaniom w ciągu ostatnich lat udało się przywrócić lasom aż 55 tych pięknych ptaków. Sędziwy dąb Bartek to najsłynniejszy polski pomnik przyrody, dlatego przeznaczamy środki finansowe na jego renowację. Surowiec do produkcji pozyskujemy jedynie z obszarów objętych odpowiedzialną gospodarka leśną, co potwierdza prestiżowy certyfikat organizacji Forest Stewardship Council®.

CLOVIN SA

Clovin ekoinspiracjaJako producent proszków do prania nie tylko znamy potrzeby konsumentów, lecz także jesteśmy świadomi konieczności dbania o środowisko, w którym żyjemy. Dlatego w produkowanych przez nas proszkach nie stosujemy zeolitów i fosforanów, które mają destrukcyjny wpływ na życie biologiczne rzek, jezior i innych akwenów. Sukcesem naszych technologów oraz chemików jest ekologiczny proszek Clever Free o właściwościach hipoalergicznych.

Pamiętamy również o dobru naszego najbliższego otoczenia i jego mieszkańców. Zakład produkcyjny w Czyżewie zasilany jest panelami fotowoltaicznymi właśnie z myślą o czystym środowisku.

 

EKOBAZAR

ekobazar ekoinspiracjaGłównym założeniem Ekobazaru jest sprzedaż certyfikowanych towarów ekologicznych, a tym samym propagowanie zdrowego trybu życia.

Ekobazar promuje małych producentów i gospodarstwa rolne wspierając sprzedaż ich produktów i ułatwiając im dotarcie do klienta końcowego.

Lekka Kuchnia Roślinna

lkrLekka Kuchnia Roślinna to firma stworzona z pasji tworzenia wyjątkowych produktów o niesamowitym smaku i aromacie. Myślą przewodnią firmy jest dbałość o zdrowe i dobre samopoczucie klienta poprzez staranne przygotowanie potraw z najwyższej jakości produktów. Firma od lat prężnie działa na warszawskim Biobazarze współpracując z wieloma gospodarstwami ekologicznymi. Produkty dostępne w naszej ofercie wytwarzane są według tradycyjnych receptur i zachowaniem składników odżywczych. Znajdziemy w niej m.in. kotlety roślinne, pasty owocowe i warzywne, pierogi z kaszy gryczanej. Są to produkty odpowiednie dla wegan, wegetarian jak również dla alergików.

Barwy Zdrowia

Barwy zdrowia headerPomysł utworzenia marki ekologicznych i zdrowych produktów „Barwy Zdrowia” powstał w 1998r. Barwy Zdrowia to promowanie zdrowego stylu życia, a co za tym idzie zdrowej żywności i sposobów odżywiania się. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas produkty zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

Gospodarstwo zajmuje się promocją i sprzedażą zdrowej polskiej żywności w tym przygotowanych przez siebie ekologicznych i certyfikowanych produktów. Ekologiczne Gospodarstwo Ogrodnicze Tomasza Obszańskiego funkcjonuje od 1998 roku.

Położone jest na Płaskowyżu Tarnogrodzkim, we wschodniej części Kotliny Sandomierskiej. Miasto leży na południowo - zachodnim skraju pow. biłgorajskiego i woj. lubelskiego i jest najdalej na południe wysuniętym miastem województwa. Gmina Tarnogród coraz częściej nazywana jest Doliną Ekologicznej Żywności. W początkowej fazie gospodarstwo liczyło 8 ha i zajmowało się uprawą ekologicznego zboża, roślin okopowych i kilku arów malwy.

Z tradycyjnego sposobu upraw gospodarstwo rozpoczęło specjalizacje w uprawie roślin jagodowych, warzyw oraz roślin oleistych Z roku na rok areał gospodarstwa powiększa się i w tej chwili wynosi 21 ha. Gospodarstwo jest intensywnie modernizowane. W 2007r. powstała chłodnia, dzięki której owoce i warzywa, a także tłoczone przez nas oleje są przechowywane w najlepszych warunkach.

SYMBIO POLSKA S.A.

Logo symbio 300x222pxSYMBIO POLSKA S.A. produkuje i dystrybuuje żywność posiadającą certyfikaty ekologicznego pochodzenia. Owoce i warzywa uprawiane są metodami ekologicznymi tj. bez użycia środków ochrony roślin oraz nawozów sztucznych jak to się dzieje w gospodarstwach konwencjonalnych. Ekologiczne jaja pochodzą od zwierząt hodowanych na wolnym wybiegu, bez zastosowania antybiotyków i hormonów wzrostu. W gospodarstwach ekologicznych niedozwolone jest stosowanie nasion oraz sadzonek roślin modyfikowanych genetycznie.

Żywność ekologiczna nie może również zawierać sztucznych substancji zapachowych, barwników ani konserwantów. Produkcja i dystrybucja certyfikowanej żywności ekologicznej poddawane jest kontroli i certyfikacji na każdym etapie, począwszy od gospodarstw ekologicznych, aby zapewnić najwyższą jakość produktów dla klientów detalicznych. Misją firmy jest kreowanie wizji życia zgodnego z naturą.

Działając w słusznym przekonaniu o konieczności promowania życia wespół i obok przyrody, wprowadzamy na rynek produkty naturalne, ekologiczne, wyłącznie najwyższej jakości. Pasja i entuzjazm, z jakimi podeszliśmy do promocji produktów organicznych, zapoczątkowały w regionie swoistą modę na ekologię, która przerodziła się w naturalny (i zdrowy) sposób na życie (zdrowe i z klasą).

Kreowana wizja polega na symbiozie ze środowiskiem naturalnym, przywracaniu równowagi pomiędzy industrialnym światem tworzonym przez człowieka a przyrodą, otrzymaną w darze od natury. Ta wizja zapewnia ochronę środowiska, umacnia więzi z naturą, pozwala na pełniejsze wykorzystanie jej bogactw. Receptura Symbio jest prosta: natura ofiarowała człowiekowi wszystko to, co najlepsze. Czerpiąc z niej, otrzymujemy zdrowie i witalność – bezpośrednio ze źródeł.

BIO PLANET

bio planet przezroczysteDziałając Naszym celem jest dostarczanie Klientom najwyższej jakości certyfikowanej żywności ekologicznej, pochodzącej z Polski oraz z kilkudziesięciu krajów ze wszystkich kontynentów w rozsądnej cenie. BIO PLANET jest liderem rynku polskiego w zakresie produkcji i dystrybucji żywności ekologicznej. Firma od 2006 roku oferuje certyfikowane produkty ekologiczne.

W naszej ofercie posiadamy ponad 4.000 produktów, które zaspokajają potrzeby stale rosnącej liczby wymagających klientów zainteresowanych żywnością bio. Zdrowa żywność z naszej oferty poddawana jest szczegółowej kontroli przez wyspecjalizowane jednostki certyfikujące żywność ekologiczną.

Do sklepów z żywnością ekologiczną na terenie całej Polski dostarczamy najwyższej jakości produkty ekologiczne pod marką Bio Planet. Jednocześnie dystrybuujemy produkty bio szeregu innych uznanych producentów żywności bio, m.in.: Alce Nero, Amylon, Bio Planete, Bio Food, Cocoa, Cocomi, Dary Natury, Lebensbaum, Limeko, Natumi, Sobbeke, Terrasana, Vivani, Wasąg czy Zwergenwiese.

SZCZEGÓLNIE WAŻNĄ ROLĘ W OFERCIE BIO PLANET ODGRYWAJĄ PRODUKTY ŚWIEŻE – NABIAŁ, WARZYWA I OWOCE ORAZ WĘDLINY I MIĘSO BIO.

BIO-CONCEPT PLUS

bio concept plus logoFirma „Bio-Concept Plus” funkcjonuje na rynku od 2007 roku. Założyciel firmy – Andrzej Brzyski – zapoznał się z ekologią już w 1995 roku podczas praktyk studenckich w Szwajcarii, kraju, który może stanowić wzorzec w dziedzinie ochrony środowiska i produkcji rolnej według standardów ekologicznych.

Doświadczenie nabyte w Szwajcarii zaczęło owocować przy wdrażaniu ekologii od 2000 roku na Podkarpaciu. Pozostali pracownicy firmy posiadają kilkuletnie doświadczenie związane z Ekologią. Razem wszyscy mamy wspólny cel, jakim jest rozwijanie rolnictwa ekologicznego oraz propagowanie produkcji żywności ekologicznej.

Misją i filozofią firmy jest propagowanie zdrowego stylu odżywiania się, rozwój polskiej ekologii poprzez pobudzanie ekologicznej produkcji rolnej, szerzenie wiedzy o ekologii i zaletach produktów ekologicznych, dostarczanie zdrowych produktów świadomym konsumentom oraz ochrona środowiska naturalnego.

EkoHerba

EkoHerba big logo 269x300Firma EkoHerba to rodzinna firma zielarska założona przez Eugeniusza Sidoruka, pasjonata zielarstwa i pioniera przemysłu zielarskiego na terenie Podlasia. Obecnie prowadzi ją syn – Karol Sidoruk. Położona na skraju Puszczy Białowieskiej, zajmuje się skupem i sprzedażą surowców pochodzących przede wszystkim ze stanu naturalnego i plantacji ekologicznych, z terenów Zielonych Płuc Polski (oprócz Puszczy Białowieskiej to tereny Kurpii, Warmii i Mazur), a także upraw konwencjonalnych. Szczególne znaczenie ma obszar Puszczy Białowieskiej, skąd pochodzi 90 procent asortymentu EkoHerby.

Charakteryzuje go lokalny mikroklimat, nadający rosnącym tu ziołom wyjątkowo lecznicze właściwości. Wpływa również na występowanie gatunków, które nie rosną w innych rejonach Polski, m. in. trawa żubrówka oraz bukwica lekarska. Produkty EkoHerby służą do bezpośredniego spożycia, jak również znajdują szerokie zastosowanie w branży zdrowotnej i kosmetycznej.

EkoHerba jest firmą działającą w zgodzie z naturą. Prowadzą ją specjaliści i jednocześnie pasjonaci, którzy potrafią dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. Dlatego motto firmy „Odkryj swoją Naturę” odnosi się zarówno do uroków naszej przyrody, jak i natury człowieka.

EkoHerba ma w ofercie łącznie ponad 200 gatunków ziół, w tym owoców, kwiatów i grzybów prozdrowotnych, o zastosowaniu spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, spirytusowym oraz jako karmy dla zwierząt.

Sądecki Bartnik

wzorzec logo bartnikSądecki BARTNIK ”Sądecki Bartnik” jest spełnieniem pasji, fascynacji życiem pszczół oraz aspiracji zawodowych Anny i Janusza Kasztelewiczów. Rodzinna firma została założona w 1973 r. w Stróżach k/Grybowa - miejscowości malowniczo położonej na pograniczu Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego.

Tereny ekologicznie czyste, bo znajdujące się z dala od ośrodków przemysłowych, stały się idealną bazą dla gospodarstwa mającego w zamyśle założycieli pozyskiwać najwyższej jakości produkty pszczele. Pierwsze lata prowadzenia gospodarstwa były dla jego właścicieli nieustanną nauką, doskonaleniem wiedzy i umiejętności oraz żmudnym zbieraniem doświadczeń.

Czas ten zaowocował, po 1989 roku, niezwykle dynamicznym rozwojem firmy, powszechnie znanej i cenionej w Polsce, Europie oraz wielu krajach świata, której pasieki liczą ponad półtora tysiąca pni. Pozyskiwane są tu zarówno delikatne miody wiosenne, późniejsze, niezwykle cenne, szlachetne miody lipowe i spadziowe, najwyższej jakości miody odmianowe, a także inne produkty pszczele: pyłek kwiatowy, wosk, propolis, mleczko pszczele oraz pierzga.

Czystość okolicznych lasów, łąk i pól w połączeniu z perfekcyjną dbałością o stan rodzin pszczelich oraz wysoką miodnością owadów, to fundament, na którym oparta jest marka i niekwestionowana renoma ”Sądeckiego Bartnika”.

DEKO EKO

dekoeko logotypWspieramy firmy i organizacje w tworzeniu ekologicznych i etycznych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju, gospodarki obiegu zamkniętego (z ang. circular economy) oraz przyjaznego środowisku marketingu. Działamy systemowo i komplementarnie oferując naszym Klientom pełen zakres wsparcia obejmującego aktywizację ekologiczną marek – od pojedynczych warsztatów recyklingowych czy eko eventów, po systemowe rozwiązania w nurcie eko, jak upcykling marki czy programy ekologiczne dla firm.

LPP S.A.

LPP LOGO RGBLPP SA W ciągu ponad 20 lat stworzyliśmy od podstaw największą w Europie Środkowo-Wschodniej, polską firmę produkującą odzież.

Jesteśmy społecznie odpowiedzialną, polską firmą rodzinną. Zarządzamy pięcioma rozpoznawalnymi markami: RESERVED, Cropp, House, MOHITO i SiNSAY.

Ludzi ubranych w produkty naszych marek można spotkać już w 20 krajach Europy, Afryki i Azji, a liczba ta wciąż rośnie, a nasze sklepy on-line oraz salony stacjonarne co roku odwiedzają miliony klientów. Zarządzamy siecią około 1700 salonów i tworzymy miejsca pracy dla ponad 25 tys. pracowników w naszych biurach i strukturach sprzedaży, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Hamburgu, Szanghaju, Pradze, Moskwie, Kijowie i Budapeszcie.

Tylko w 2016 roku sprzedaliśmy ponad 140 milionów sztuk odzieży i akcesoriów, osiągając przychody w wysokości niemal 1,4 mld euro. Mamy świadomość wpływu, jaki globalny biznes odzieżowy wywiera na środowisko. Coraz więcej uwagi poświęcamy kwestiom związanym z poszanowaniem zasobów naturalnych na wszystkich etapach naszej działalności – od wyboru surowców, z których powstaje odzież marek LPP, poprzez sieć sprzedaży, aż po nasze biura i zaplecze logistyczne. Bawełna pozyskiwana i przetwarzana w sposób ekologiczny pozwala znacząco zmniejszać negatywny wpływ jej upraw na środowisko.

Wiemy, że już w procesie projektowania decydujemy o tym w jaki sposób produkowana będzie nasza odzież. Postanowiliśmy, że żaden projekt tworzony w naszej firmie nie będzie zakładał użycia futer naturalnych. Codziennie w biurach i sklepach LPP odbywają się dziesiątki operacji. Staramy się je usprawnić, także z myślą o środowisku. Mniej energii elektrycznej, więcej naturalnych rozwiązań i ciągła edukacja, zapewniają nam stałe zmniejszanie swojego negatywnego wpływu na środowisko.

Ursus SA

Ursus logosUrsus SA to innowacyjna i nowatorska firma z sektora motoryzacyjnego. Jest największym polskim producentem ciągników i maszyn rolniczych, a także liderem segmentu elektromobilności.

Marka Ursus ze swoją 125-letnią tradycją stała się synonimem mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa, zarówno w kraju, jak i na świecie.

Produkty Ursusa odpowiadają na oczekiwania i potrzeby wszystkich pokoleń rolników - łączą w sobie tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. Równolegle Spółka z sukcesem rozwija segment transportu miejskiego oferując ok. 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym także autobusy elektryczne i hybrydowe. W ubiegłym roku spółka wygrała największy w Europie przetarg na dostawę ekologicznych, elektrycznych autobusów organizowany przez miasto Zielona Góra. Po stolicy województwa lubuskiego kursować będzie 47 sztuk elektrycznych autobusów Ursus City Smile. W ramach zebranych zamówień firma dostarczy do sześciu polskich miast 100 pojazdów komunikacji miejskiej. Największym przełomem w działalności firmy okazał się projekt elektrycznego samochodu dostawczego ELVI, który zaprezentowano podczas targów przemysłowych w Hanowerze. Pojazd przechodzi obecnie proces homologacji.

BIOVERI

bioveri logoBioveri to jeden z największych w Polsce importerów surowców i półproduktów pochodzących z upraw EKOlogicznych z całego świata m.in. Pakistanu, Peru, Tajlandii, Brazylii, Turcji, Kolumbii, Paragwaju, Burkina Faso. Firma powstała w roku 2004 i na początku swojej działalności produkowała na rynek zachodni Sezamki Bio, wyroby pochodzące wyłącznie ze składników uprawianych ekologicznie, czyli upraw wolnych od pestycydów, sztucznych nawozów, chemii, pozbawionych modyfikacji genetycznych. Odpowiadając na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku ekologicznego w Polsce - Bioveri stała się największym importerem surowców BIO m.in. sezamu, ziaren słonecznika, fig, rodzynek, moreli.

W naszej ofercie znajduje się ponad 60 pozycji asortymentowych i ciągle przybywa nowych. Sprowadzamy także surowce na indywidualne zamówienia naszych Klientów w zależności od Ich potrzeb. Nasza praca stała się naszą pasją. Ekologia i uprawy bio są tym co chcemy propagować, a ich produkty udostępniać Konsumentom tym samym edukując Ich.

CARREFOUR Polska

logo carrefour bez napisuCarrefour w Polsce realizuje wiele kompleksowych inicjatyw z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

STOP Marnotrawstwu

Carrefour wdrożył w swoich sklepach m.in. program „STOP Marnotrawstwu”, dzięki któremu wykorzystywane są innowacyjne systemy zmniejszane zużycie energii elektrycznej i cieplnej. Ponadto, firma odpowiedzialnie gospodaruje odpadami BIO, przekazując je do lokalnych kompostowni. Carrefour Polska wprowadził także szereg rozwiązań mających na celu zredukowanie emisji CO2 do atmosfery, poprzez optymalizację załadunku samochodów i zmniejszenie liczby pustych przejazdów ze sklepów. Sieć przekazuje także produkty o krótkim terminie do spożycia Bankom Żywności i wielu lokalnym organizacjom, zajmującym się pomocą najuboższym.

Ochrona Bioróżnorodności

Jednym z trzech filarów polityki biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour jest także ochrona bioróżnorodności. Działania w tym obszarze mają na celu ochronę zasobów przyrodniczych, a w konsekwencji zapewnienie dobrej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Carrefour podejmuje działania mające na celu przeciwdziałanie deforestacji i zwiększenie świadomości pracowników w tym obszarze. Sieć jest członkiem RSPO mającego na celu propagowanie odpowiedzialnego zarządzania uprawą palm oleistych oraz stosowania oleju palmowego pochodzącego ze sprawdzonych i certyfikowanych źródeł. Firma dba również o segregowanie i recycling odpadów drewnianych. Ponadto, w ramach akcji „Pszczele hotele” zlokalizowanych na dachach sklepów sieć pomaga w ochronie pszczół w środowisku miejskim oraz wzmacnia świadomość społeczną dotyczącą miejskiego pszczelarstwa. Warto dodać, że sieć podjęła również decyzję o całkowitym wycofaniu ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego do 2025 roku.

Jakość z Natury

Carrefour Carrefour Polska dąży do tego, aby właściwie komponować swoją ofertę i kontrolować jakość produktu w marce własnej na każdym etapie łańcucha dostaw, a także promuje zrównoważone praktyki produkcji. Przykładem takiego działania sieci jest również linia produktów „Jakość z Natury Carrefour” opracowana we współpracy z polskimi rolnikami, hodowcami i producentami z wykorzystaniem metod zrównoważonego rolnictwa. Produkty te można znaleźć na stale rozwijanej „Zdrowej Półce Carrefour”.

Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o.

logo kzl nowe grupaKolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. to spółka należąca do Grupy PKP Informatyka. W tym roku obchodzi 166 lat działalności. Firma dostarcza rozwiązania systemowe w zakresie systemów poboru opłat (parkomaty, biletomaty, system parkingów zamkniętych), systemów dynamicznej informacji pasażerskiej, systemów łączności dyspozytorskiej oraz systemów pokładowych dla komunikacji publicznej.

Urządzenia dostarczane przez KZŁ Bydgoszcz powstają w oparciu o własne know-how w zakresie mechaniki, elektroniki i oprogramowania.

Najnowszym produktem Spółki są stacje ładowania pojazdów elektrycznych EV, które na wprost wpisują się w politykę elektromobilności. Kolejowe Zakłady Łączności sukcesywnie poszerzają swoją ofertę. W ostatnim czasie Spółka zaprezentowała aż pięć nowych produktów dedykowanych na różne rynki: W roku 2017r. Kolejowe Zakłady Łączności wprowadziły na rynek innowacyjną stację ładowania pojazdów elektrycznych, wyposażoną w moduł rozliczeniowy z możliwością płatności kartą.

Rozwiązanie to zostało zaprezentowane jako pierwszy polski produkt o takiej funkcjonalności. Ponadto Spółka cały czas rozwija tą grupę produktową o dodatkowe rozwiązania dedykowane do zastosowań wewnętrznych, przydomowych i komercyjnych. Spółka KZŁ Bydgoszcz oferuje obecnie 3-fazowe stacje ładowania Eco Moto do pojazdów elektrycznych o mocy 22kW, które umożliwiają dołączenie modułów stałoprądowych o mocy 50kW, tzw. modułów szybkiego ładowania. Kolejowe Zakłady Łączności przykładają wysoką wagę dla warunków pracy i bezpieczeństwa jej wykonywania czego potwierdzeniem jest dwukrotne uzyskanie srebrnego wyróżnienia w międzynarodowym, niezależnym rankingu dostawców EcoVadis badającym m.in. społeczną odpowiedzialność biznesu, warunki pracy i dbanie o pracowników.

Dary Natury

Dary Natury 1485171847 1DARY NATURY Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w powiecie siemiatyckim, w małej, ukrytej wśród lasów wiosce Koryciny. Rejon wokół firmy charakteryzuje się wyjątkową lesistością oraz zróżnicowaniem terenu. Warunki te sprzyjają występowaniu dużej ilości roślin, które są zbierane jako surowiec zielarski.

W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje również tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego. Tereny leśne położone wokół naszego zakładu należą do Nadleśnictwa Rudka. Dziewięć leśnictw z tego nadleśnictwa, na terenie których pozyskujemy surowce zielarskie, zostało objętych certyfikatem ekologicznym, co w sumie stanowi kilkanaście tysięcy hektarów. Dzięki temu nasza działalność, polegająca m.in. na pozyskaniu roślin z natury, nie ma ujemnego wpływu na otaczające nas środowisko.

O czystości powietrza, gleby oraz pozyskiwanych przez nas surowców świadczy bogactwo flory i fauny, jaka występuje obok nas, a także sędziwe kilkusetletnie drzewa.

Właśnie z surowców zebranych w tej wyjątkowej okolicy produkujemy nasze wyroby. Obok surowców zebranych ze stanu naturalnego wykorzystujemy również plony pozyskane z upraw w gospodarstwach ekologicznych. Płody zebrane w gospodarstwach ekologicznych oraz te zebrane ze stanu naturalnego tworzą nasze produkty. Podczas zbioru ziół ze stanu naturalnego szczególną uwagę przykładamy do zagadnień ochrony środowiska. Osoby zajmujące się zbiorem są systematycznie szkolone, a ilość pozyskiwanych surowców jest ściśle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa. Zbiór roślin zagrożonych ustalany jest z Wojewódzkim

Konserwatorem Przyrody. Zbiorem ziół na nasze potrzeby zajmuje się około 300 osób. Zioła staramy się zbierać w najbardziej optymalnych dla poszczególnych gatunków okresach. Badania chemiczne pozyskiwanych w naszym regionie surowców potwierdzają fakt, że jest to bardzo czysty zakątek naszego kraju i nie stwierdza się tu występowania żadnych zanieczyszczeń środowiska. Coraz większa ilość roślin wykorzystywana w zielarstwie wprowadzana jest do uprawy, dotyczy to szczególnie tych gatunków, które są zagrożone.

 

 

 

Box zaproszenie do VI edycji